Naujienos

Atgal

Tarptautinė nuotolinė konferencija "Dabar aš suprantu! Kaip alternatyvi komunikacija keičia negalią turinčių asmenų gyvenimus"

2023 10 18

2023m. rugsėjo 14d. dienos centras "Šviesa" kartu su partneriais iš Lenkijos "Fundacja Dom Autysty" organizavo nuotolinę tarptautinę konferenciją “Dabar aš suprantu! Kaip alternatyvi komunikacija keičia negalią turinčių asmenų gyvenimus".

Ši konferencija buvo baigiamasis projekto "Aktyvus balsas - geriausias kelias į įtraukimą" renginys.

Į konferenciją užsiregistravo 1170 dalyvių iš 226 skirtingų Lietuvos ir Lenkijos organizacijų.

Temos aktualumą rodo užsiregistravusių dalyvių skaičius ir dalyviai iš skirtingų Lietuvos ir Lenkijos organizacijų (negalią turinčių asmenų dienos centrai, mokyklos, darželiai, lopšeliai, įvairių miestų savivaldybių administracijos skyriai, senjorų globos namai, Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM, bibliotekos, universitetai (VDU, VU), kolegijos (Kauno Kolegija, Klaipėdos kolegija), poliklinikos, ligoninės (Santaros ligoninė, LSMU), psichologijos centrai ir t.t 

Konferencijos metu pasidalinome projekto rezultatais, kurie išties džiugina.

Per 1 metus dienos centro "Šviesa" ir "Fundacja Dom Autysty" lankytojai pagamino 328 alternatyvios komunikacijos (PECS) knygas:

- 218 lietuvių kalba;

- 90 lenkų kalba;

- 20 anglų kalba.

Dienos centre "Šviesa" buvo įkurtos 2 knygų gaminimo dirbtuvės, kuriose nuolatos dirbo 15 lankytojų, o dirbtuvių veiklą išbandė netgi 56 centro lankytojai.

"Fundacja Dom Autysty" buvo įkurta 1 knygų gaminimo dirbtuvė, kurioje nuolatos dirbo 13 lankytojų.

Lankytojai dirbtuvėse turėjo galimybę lavinti ir įgyti naujų  darbinių įgūdžių, o už atsakingo darbo vykdymą lankytojai vyko į keliones bei savarankiškumo ugdymo stovyklas:

- 6 dienų dienos centro "Šviesa" kelionė traukiniu Lietuva-Lenkija (5 lankytojai, 4 darbuotojai);

- 6 dienų "Fundacja Dom Autysty" kelionė traukiniu Lenkija- Lietuva (5 lankytojai, 4 darbuotojai);

- 3 savarankiškumo ugdymo vasaros stovyklos Lietuvoje (Nida, Druskininkai, Šiauliai - viso 16 lankytojų ir 8 darbuotojai);

- 2 savarankiškumo ugdymo stovyklos Lenkijoje (10 lankytojų ir 6 darbuotojai).

Pagamintos knygos buvo dovanojamos įvairioms organizacijoms Lietuvoje ir Lenkijoje. Iki šiol alternatyvios komunikacijos knygas Lietuvoje padovanojome 28 organizacijoms, Lenkijoje 18 organizacijų.

Dalinamės konferencijos įrašu:

https://www.youtube.com/watch?v=Qw-Gph5-Idk

Konferencija finansuojama iš Europos Sąjungos lėšų, vykdant projektą "Aktyvus balsas - geriausias kelias į įtraukimą".