Veikla

Į visuomenę integruojame ne žmogaus negalią, o patį žmogų, kuris dažnai sušildo visuomenę savo atvirumu, gerumu, nuoširdumu. Visuomenė tampa labiau mylinti, vadinasi, kad mes visi kartu tampame saugesni ir laimingesni.

Dienos centro ,,Šviesa” veikla

6.15 – 9.30 val.
Lankytojų atvykimas į Centrą. Dauguma lankytojų atvyksta iš namų Centro transportu pagal nustatytą maršrutą, atsižvelgiant į šeimų poreikius.
 
7.00 – 9.30 val.
Pasirengimas veiklai: dirbtuvių ir grupių patalpų tvarkymas, kasdieninių apsitarnavimo įgūdžių lavinimas. Pusryčiai.
 
9.30 – 12.00 val.
Darbinė veikla dirbtuvėse. Veikia aplinkos tvarkymo, medžio darbų, žvakių, vokų, mezgimo, tekstilės, siuvimo dirbtuvės, kompiuterių ir socialinių įgūdžių lavinimo kabinetai. Kiekvieną mėnesį lankytojams sudaromos galimybės pasirinkti darbinės veiklos kryptį. Individualūs užsiėmimai sunkios negalios lankytojams.
 
12.00 – 13.00 val.
Pietų pertrauka
 
13.00 – 16.30 val.
Sociokultūrinių paslaugų teikimas keramikos, dailės, teatro, muzikos studijose. Kineziterapijos ir ergoterapijos užsiėmimai.  Integraciniai projektai už centro ribų. Renginiai. Pasivaikščiojimai lauke.
 
16.00 – 17.00 val.
Pavakariai. Apsitarnavimo įgūdžių lavinimas. Higiena prieš išvykstant į namus.
 
16.30  17.00 val.
Lankytojų išvykimas į namus.
 
17.00 – 19.00 val.
Pailgintos veiklos grupė. Veiklos organizavimas, atsižvelgiant į paros laiką: veiklų, orientuotų į atsipalaidavimą ir poilsį, organizavimas, sąlygų sudarymas individualiems poreikiams ir pomėgiams realizuoti, pasivaikščiojimas lauke, arbatos gėrimo ritualas.
 
19.00 – 7.00 val.
Trumpalaikės socialinės globos grupės veikla. Vakarienė. Rytinių ir vakarinių apsitarnavimo įgūdžių palaikymas. Saugios namų aplinkos kūrimas: pozityvios psichologinės būklės palaikymas ne namų sąlygomis, savarankiško ir suaugusio žmogaus požiūrio formavimas.